Նոյեմբերի 21-ի երեկոյան աշխատանքային այցով Սանկտ Պետերբուրգ կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, պատգամավորներ Խոսրով Հարությունյանը, Հայկ Բաբուխանյանը, Ռուզաննա Մուրադյանը, Մուրադ Մուրադյանը, Ռուբիկ Հակոբյանը, Վահան Բաբայանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գուրգեն Դումանյանը:
Նոյեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ, ԱՊՀ ՄԽՎ-ում եւ ՀԱՊԿ ԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հովիկ Աբրահամյանը կմասնակցի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի եւ ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստերին:
Նոյեմբերի 23-ին Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի ԱՊՀ ՄԽՎ 38-րդ լիագումար նիստին:
Այցի ընթացքում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը երկկողմ հանդիպումներ կունենա վեհաժողովին մասնակցող խորհրդարանների նախագահների հետ:

Delegation Led by the RA NA President is To Leave for Saint Petersburg
On the evening of November 21 the delegation led by the RA NA President Hovik Abrahamyan will leave for Saint Petersburg on working visit. The delegation comprises of the NA Vice President Hermine Naghdalyan, the Chairman of the NA Standing Committee on Defense, National Security and internal Affairs Koryun Nahapetyan, the Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan, deputies Khosrov Harutyunyan, Hayk Babukhanyan, Ruzanna Muradyan, Rubik Hakobyan, Vahan Babayan and the NA Chief of Staff Gurgen Dumanyan.
On November 22 the RA NA President, the Head of the NA delegation to the IPA CIS and CSTO PA Hovik Abrahamyan will take part in the sessions of the Councils of the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organization (CSTO PA) and of the Inter-Parliamentary Assembly of the Commonwealth of Independent States (IPA CIS).
On November 23 the delegation led by Hovik Abrahamyan will take part in the 38th Plenary Session of the IPA CIS.
During the visit the NA President Hovik Abrahamyan will have bilateral meetings with the presidents of the parliaments taking part in the Assembly.